close
تبلیغات در اینترنت
بانک مقاله و آموزش نکات ورد، word، آفیس

گیــــلان تــایــپ

بانک مقاله و آموزش نکات ورد، word، آفیس

تایپ اینترنتی، فوری، قیمت مناسب، ترجمه متون

تایپ اینترنتی، فوری، قیمت مناسب، ترجمه متون

  تایپ فوری

تایپ ارزان

تایپ فوری و آنلاین

ترجمه فوری و آنلاین

 

 کتاب، پایان نامه ، مقاله،  فایلهای pdf ، پاورپوینت، فایل صوتی

 

دریافت سفارش و تحویل آن به روش اینترنتی (تلگرام - سروش - ایمیل)  صورت میگیرد.

 

تعرفه های تایپ  

فقط کافیست  متن خود را از طریق ایمیل یا تلگرام یا سروش ... برای ما ارسال کنید.

 

 

ملاک قیمت بر اساس هر صفحه

فونت بی لوتوس (B lotus) سایز 14 و فاصله خطوط یک و نیم  یعنی معادل 20 خط

 

 

گیلان تایپ با بالاترین کیفیت و ارزان‌ترین قیمت
تایپ آنلاین، اینترنتی و فوری را ارائه می‌کند.
 
عزیزانی که برای تایپ و ترجمه متون به دنبال قیمت مناسب هستند برای مقایسه قیمت‌ها به نوع فونت و سایزی که سایت مربوطه و یا تایپیست ارائه می کند  دقت کنند.
تمام تایپ‌های گیلان تایپ  از نظر نیم فاصله اصلاح شده و بخاطر نیم‌فاصله و اصلاحات هزینه‌ای دریافت نمی شود.

 

انجام پروژه متره و برآورد  و رسم نقشه های ساختمانی

 

غلط‌گیری و اصلاح ویرایشی و نگارشی  از جمله پایان‌نامه

 
تایپ در محیط ورد و زرنگار

 

 

جهت سفارش اینجا کلیک کنید.

 

 


ادامه ی مطلب

دانلود مقاله عوامل شکل‌دهنده شهرهای اسلامی – تاریخی مسلمانان

عوامل شکل‌دهنده شهرهای اسلامی تاریخی مسلمانان

مقدمه

اگرچه ماکس وبر، جامعه شناس آلمانی (۱۹۲۰-۱۸۶۴ م)، را نمی‌توان به عنوان نخستین محقق غربی به حساب آورد که شهرهای آسیایی و خاورمیانه را مورد مطالعه قرار داده است، اما روش رویارویی او، برای شرق شناسان چارچوبی را در مطالعه شهرهای اسلامی و شکل‌گیری مفهوم شهر اسلامی به وجود آورد.

وبر به عنوان جامعه شناسِ پیشگام، بیشتر با چنین پرسش‌هایی مواجه بود: چرا جوامع غربی واجد چنین ساختاری هستند؟ و چرا اروپا واجد چنین قدرت بزرگی است و آسیا در حال افول است؟ چه نیروها و تأثیراتی در این زمینه مؤثر بوده و هنوز هم در حالی تأثیرگذاری است؟ (1999 Goddard,) این پرسش‌ها عملاً شیوه برخورد با مسئله را در رویکرد مقایسه‌ای جستجو می‌کند؟ چارچوبی که شرق شناسان برای بررسی شهرهای اسلامی در نظر گرفتند. با توجه به چارچوب تعریف شده ماکس وبر، شرق شناسان فرانسوی با بررسی شهرهای شمال آفریقا مدلی عام و بی زمان از شهر جهان اسلام ارائه دادند. این مدل از دهه ۱۹۵۰ به بعد بویژه در اوایل دهه ۱۹۶۰ مورد نقد و ویرایش جدی قرار گرفت. در این دوران، انسان شناسان، جامعه شناسان، جغرافیدانان و تاریخ نگاران، پژوهش‌های جدیدی را از زوایای گوناگون درباره شهر اسلامی آغاز کردند (2006 ,Dumper)، آنها اگرچه نمی‌توانستند بر مدلی واحد یا تعدیل یافته توافق پیدا کنند، اما بیش ترِ آنها مدل شرق شناسان را به دلیل عام نگری، اروپا محوری و ناکافی بودن قبول نکردند. تحقیقات بعدی در اوایل دهه ۱۹۸۰، از نظر نقد و تجدید نظر رویکرد شرق شناسان فرانسوی، تداوم گرایش قبلی بود؛ با این تفاوت که این بار با همراهی ایده‌های ادوارد سعید و ماساشی هانیدا، روش برخورد با موضوع تغییر عمده‌ای کرد (1994 ,Said, 1979: Hancda)، پیش از آن، شهر اسلامی معمولاً به صورت مقایسه‌ای با همتای غربی خود مورد مطالعه قرار می‌گرفت. اما بعد از نظریه سعید و هانیدا، پژوهشگران بر این موضوع به توافق رسیدند که هر شهر را باید در زمینه فرهنگی - اجتماعی خاص خود مورد مطالعه قرار داد (Kuban, 1983; Abu-Lughod, 1983; Alsayyad 1996).

چگونه است که حجم عظیمی از ادبیات به شهر اسلامی اختصاص یافته است در حالی که ادبیات اندک یا حتی مقاله، کتاب یا ارجاعی در ارتباط با شهر مسیحی، شهر بودایی، شهر هندو و شهر کفر وجود ندارد (Abu-Lughod نقل قول شده در Dumper, 2006)

در این رویکرد، شهر نه تنها به واسطه اسلام به عنوان دینی الهی که بیشتر مورد توجه شرق شناسان بود، بلکه به وسیله عوامل مختلف فرهنگی - اجتماعی که دائماً در حال تغییر هستند، شکل می‌گیرد و تحول پیدا می‌کند. از نظر آنها مفهوم سازی مدل شهر اسلامی با استفاده از رویکرد مقایسه‌ای با ساختار شهر غربی فاقد نگرش محتوایی به شهر است؛ بویژه با آگاهی از دستورات اسلام - برگرفته از سنّت و قرآن - و شرایط محیطی و اجتماعی – فرهنگی که در آن شهر زمینه سازی و تجسّد عینی پیدا کرده است. با توجه به این پیش زمینه، در این مجمل تلاش بر آن است که دیدگاه‌های مرتبط با مفهوم شهرهای اسلامی - تاریخی مورد کنکاش قرار گیرد تا با شناسایی رویکردهای مختلف، بتوان مفاهیم و عوامل عمده شکل‌دهنده به ساختار آن مورد شناسایی قرار گیرد و رویکرد قابل استناد بررسی آن نیز مشخص گردد

 

دنبال مقاله در ادامه مطلب ..........

 


ادامه ی مطلب

مقاله منطقه تحت حفاظت (محیط زیست)؛ ویژگی‌ها و کارکردهای آن و نقش مردم در حفظ آن‌ها

مقاله  منطقه تحت حفاظت (محیط زیست)؛ ویژگی‌ها و کارکردهای آن و نقش مردم در حفظ آن‌ها

مقاله

منطقه تحت حفاظت (محیط زیست)؛ ویژگی‌ها و کارکردهای آن و نقش مردم در حفظ آن‌ها

 

چکیده:

حفاظت محیط زیست به هر گونه عملیاتی که برای نگهداری محیط زیست یا جلوگیری از تخریب آن صورت می‌گیرد، گفته می‌شود.

حفاظت از محیط زیست عبارتست از تلاشی که به منظور حفظ سلامتی محیط و انسان‌ها، در سطوح شخصی، سازمانی یا دولتی، از محیط طبیعی محافظت می‌کند. با توجه به رشد جمعیت و تکنولوژی، محیط بیوفیزیکی گاهی اوقات نادیده گرفته می‌شود. این موضوع باید به رسمیت شناخته شود و دولت‌ها باید محدودیت‌هایی علیه فعالیت‌های تخریب محیط زیست ایجاد کنند. از سال ۱۹۶۰، جنبش‌های فعال زیست محیطی ایجاد شده‌اند که از مسائل مختلفی در این زمینه اطلاع دارند. هیچ توافقی در مورد میزان اثر فعالیت‌های انسانی بر روی محیط زیست وجود ندارد و اقدامات حفاظتی گاهی مورد انتقاد قرار می‌گیرند. موسسات علمی اکنون دوره‌های آموزشی را پیشنهاد می‌دهند، مثل مطالعات زیست محیطی، مدیریت محیط زیست و مهندسی محیط زیست، که تاریخچه و روش‌های حفاظت از محیط زیست را آموزش می‌دهند. حفاظت از محیط زیست احتیاج به توجه، به فعالیت‌های مختلف انسانی دارد. تولید زباله، آلودگی هوا و از بین رفتن تنوع زیستی (ناشی از معرفی گونه‌های مهاجم و گونه‌های در حال انقراض) بعضی از موارد مرتبط با حفاظت محیط زیست هستند. حفاظت از محیط زیست تحت تأثیر سه فاکتور در هم آمیخته است: قوانین زیست محیطی، اخلاق و آموزش و پرورش. هر کدام از این سه فاکتور، هم در سطح تصمیمات بین‌المللی و هم در سطح ارزش‌های رفتاری و شخصی، بر محیط زیست تأثیر می‌گذارند. برای اینکه حفاظت از محیط زیست به واقعیت تبدیل شود، مهم است که جوامع، در این زمینه‌ها پیشرفت کرده و تصمیمات زیست محیطی را اتخاذ کنند.

 

دنباله مقاله در ادامه مطلب ....

 

 


ادامه ی مطلب

مقاله رسانه ‏ها، كشورهاى درحال ‏توسعه و انقلاب اطلاعاتى

مقاله  رسانه ‏ها، كشورهاى درحال ‏توسعه  و انقلاب اطلاعاتى

مقاله

رسانه‏ ها، كشورهاى درحال ‏توسعه

و انقلاب اطلاعاتى

 

روز اول ژانويه 1998، آخرين انحصارها و محدوديت‏هاى دولتى در زمينه گردش آزاد صدا و تصوير در كشورهاى توسعه‏يافته اروپايى (ده سال پس از انگلستان و آمريكا )‌از ميان برداشته شد و شركت‏هاى بزرگ ارتباطى نظير "فرانس تله كوم[1]"، "اى‏تى‏اندتى"[2]، "بريتيش تله‏كوم"[3] و... بازارى چند صد ميليارد دلارى را ميان يكديگرتقسيم كردند، بازارى كه خصوصيت اصلى و تعيين‏كننده آن، پيوند همه‏جانبه ميان رسانه‏هاى جمعى و وسايل ارتباطى است.

 

انقلاب اطلاعاتى

اين فرايند در حالى اتفاق مى‏افتد كه بنا‌بر تمام پيش‏بينى‏ها، انفجار اطلاعاتى كه از يكى دو دهه قبل آغاز شد، چهره جهان را تا 10ـ15 سال آينده دگرگون خواهد كرد. رقم خطوط تلفنى از 607 ميليون به يك ميليارد و 400 ميليون، رقم خطوط بى‏سيم تلفنى از 34 ميليون به يك ميليارد و 300 ميليون، شمار رايانه‌هاى خانگى از 132 ميليون به 230 ميليون و رقم ماهواره‏ها از 1100 به 2260 خواهد رسيد. در سال 1994، 30 درصد خانوارها در آمريكا، 25 درصد در آلمان، 13 درصد در انگلستان و 14 درصد در فرانسه به رايانه مجهز بودند و پيش‏بينى براى سال 2000 حداقل 30 درصد در اروپا و 60 درصد در آمريكاست. شبكه اينترنت كه در 1969 براى اولين بار به‏وسيله وزارت دفاع آمريكا براى مصارف داخلى خود ايجاد شد، در كمتر از 20 سال سراسر جهان را فرا‌گرفته است، به‏صورتى كه با توجه به داده‏هاى كنونى (كه در آينده مسلماً افزايش خواهند يافت) با رشد ماهيانه‌ای برابر 7 درصد، هر روز 400 نقطه جديد به آن افزوده مى‏شود و هم‏اكنون بنا بر برآوردهاى گوناگون بين 30 تا 100 ميليون كاربر از آن استفاده مى‏كنند و از 30 هزار برنامه مختلف كه نيمى از آن‌ها نيز آمريكايى هستند، بهره مى‏برند. تنها حجم اقتصادى سرسام‏آورى را كه در اينجا به ميدان وارد مى‏شود مى‏توان حدس زد. به‏عنوان يك نمونه كوچك بايد بدانيم كه رقمِ صادرات سالانه تجهيزات رايانه در سال 1989 در كشورهاى صنعتى و چند كشور آسيايى بالغ بر 243 ميليارد دلار بود كه در ده سال، بيش از 3 برابر افزايش داشت و به‏طور مسلم در دهه اخير اين ارقام چند برابر خواهند شد.

 

 

دنباله مقاله در ادامه مطلب .......

 

 


ادامه ی مطلب

ارزیابی و مقایسه الگوریتم‌های بهینه‌سازی هوش جمعی

ارزیابی و مقایسه الگوریتم‌های بهینه‌سازی هوش جمعی

زینب مولای زاهدی1، مریم مدرسی2

1 دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه علوم و تحقیقات فارس، F_Zahedi2008@yahoo.com

2 دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه علوم و تحقیقات فارس، Mary.modaresi@yahoo.com

چکیده - بهینه‌سازی، حوزه‌ای در ریاضیات است که دارای نقش مهمی در زندگی واقعی می‌باشد. محاسبات، در روش‌های بهینه‌سازی مبتنی بر رفتارهای گروهی موجودات زنده، در علوم و صنعت به اثبات رسیده است. در بسیاری از مسائل مهندسی معمولاً با تابع هدفی روبه رو هستیم که می‌خواهیم آن را بهینه کنیم. در روش‌های گروهی، عامل‌ها با هم همکاری می‌نمایند و رفتار جمعی تمام عامل‌ها باعث یک همگرایی در نقطه‌ای نزدیک به جواب بهینه سراسری می‌شود. حال روش‌های گوناگونی برای رسیدن به این نقطه بهینه وجود دارد که مسلماً هر کدام از این روش‌ها دارای مشکلاتی می‌باشد. در این مقاله سعی شده است الگوریتم‌های موفق هوش جمعی مانند الگوریتم کلونی مورچه‌ها و بهینه‌سازی اجتماع ذرات و غیره مورد مقایسه قرار بگیرد.

واژه کلیدی: بهینه‌سازی - هوش جمعی - الگوریتم کلونی مورچه‌ها - الگوریتم اجتماع

 

دنباله مطلب در ادامه ......

 

 


ادامه ی مطلب