گیــــلان تــایــپ


نکات مهم در خرید تبلت به نظر شما یک تبلت خوب دارای چه مشخصاتی است؟ اصلا تابه حال برای خرید تبلت اقدام کرده اید؟ چنانچه خرید تبلت و مقایسه اطلاعات فنی تبلت ها را تجربه کرده باشید متوجه شده اید ک

تماشای جزئیات بیشتر

! ما میدانیم شما چه چیزی نیاز دارید


گیلان تایپ با همکاری تایپیست ها و مترجمان با تجربه سعی در این دارد که بهترین و با کیفیت ترین کار را برای کسانی که به ما اعتماد کرده اند در سریع ترین زمان ممکن تحویل داده و اعتماد بیشتری را کسب نماید. انجام کلیه خدمات تایپ و ترجمه با کمترین قیمت و در کمترین زمان ! متون خود را جهت تایپ و یا ترجمه از طریق ایمیل یا تلگرام ما که در منوی ارسال سفارش می باشد ارسال کنید.

! شروع کن

خدمات ما نسبت به شما


طرحی از جنس الماس

تمامی طراحی ما استاندارد بوده و با بهترین کیفیت عرضه میشود

ارسال سفارشات

ارسال سریع سفارشات شما کمتر از یک هفته

تغییر در طراحی

شما میتوانید بعد از سفارش خود تغییراتی در طرح خود ایجاد کنید

ساخته شده توسط عشق

تمامی محصولات ما تمام عشق ساخته شده اند

بانک مقاله و آموزش نکات ورد، word، آفیس
نکات مهم در خرید تبلت

نکات مهم در خرید تبلت

به نظر شما یک تبلت خوب دارای چه مشخصاتی است؟ اصلا تابه حال برای خرید تبلت اقدام کرده اید؟ چنانچه خرید تبلت و مقایسه اطلاعات فنی تبلت ها را تجربه کرده باشید متوجه شده اید که تبلت ها اطلاعات فنی بسیار زیادی را به خود اختصاص می دهند که همین افزایش اطلاعات موجب می شود بسیاری از کاربران هنگام مقایسه تبلت ها با یکدیگر با مشکلاتی مواجه شده و نتوانند تبلت مناسبی را برای خود انتخاب کنند. باتوجه به این مشکل تصمیم گرفتیم در مطلب این شماره کلیک، به پنج مورد از مهم ترین خصوصیات فنی تبلت ها که باید هنگام خرید به آنها توجه داشته باشید، اشاره کنیم.

صفحه نمایش

تبلت وسیله ای است که شما مدام به صفحه نمایش آن نگاه می کنید و از آنجا که صفحه نمایش قابل تعویض و ارتقا نیست، یکی از مهم ترین مواردی که باید هنگام خرید به آن توجه داشته باشید صفحه نمایش آن است. توجه داشته باشید صفحه نمایش تبلت شما از نوع لمسی خازنی و نمایشگر آن نیز از نوع IPS باشد. امروزه دیگر صفحه نمایش های لمسی مقاومتی و نمایشگرهای TFT انتخاب مناسبی به شمار نمی روند.

پردازشگر

 

باتوجه به این که تبلت ها عملکردی مشابه با رایانه را در اختیار شما قرار می دهند و با سرعت بسیار زیادی در حال جایگزین شدن با رایانه های شخصی هستند، سرعت پردازش و عملکرد مناسب برنامه ها در آن اهمیت بسیار زیادی دارد. مرور صفحات وب، بررسی ایمیل ها و اجرای نرم افزارها و بازی ها بدون افت سرعت از مزایای یک تبلت خوب به شمار می رود و همین موضوع یکی از مهم ترین نکاتی است که هنگام خرید باید به آن توجه شود. تبلت های مجهز به پردازشگرهای دو هسته ای و چهار هسته ای با توان پردازش بالای یک گیگاهرتز جزو تبلت هایی هستند که خرید آنها را به شما توصیه می کنیم.

حافظه

یکی دیگر از موارد قابل توجه هنگام خرید تبلت، میزان حافظه رم داخلی است. همان طور که در رایانه ها، حافظه رم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است تبلت ها نیز بدون بهره مندی از حافظه رم با ظرفیت بالا نمی توانند آن طور که شایسته است به اجرای فعالیت های محوله بپردازند. توجه داشته باشید پردازشگرهای دو هسته و چهار هسته ای نیز بدون کمک حافظه موقت قدرتمند که حجم ذخیره کافی و سرعت تراکنش مناسب داشته باشند، نمی توانند به عملکرد مناسب در تبلت شما کمکی بکنند و هر دوی این موارد برای عملکرد مناسب به یکدیگر وابسته اند. حداقل حافظه رم پیشنهادی برای یک تبلت معمولی یک گیگابایت است. (حافظه رم داخلی را با حافظه جانبی که اغلب تا ۳۲ گیگابایت قابل افزایش است اشتباه نگیرید!)

اندازه و وزن

همان طور که می دانید تبلت ها برخلاف رایانه های شخصی روی میز کاربران قرار نمی گیرند و اغلب برای استفاده از آنها باید از یک یا هر دو دست خود کمک بگیرید. حمل و استفاده از تبلت در دستان کاربر موجب شده است تا اندازه و وزن این دستگاه های هوشمند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد. از آنجا که کاربران مختلف از قوای جسمانی متفاوتی برخوردارند نمی توان یک قاعده کلی را برای اندازه و وزن تبلت مشخص کرد اما تجربه نشان داده است که تبلت های ۷ و ۸ اینچی براحتی با یک دست حمل و مورد استفاده قرار می گیرند و تبلت های ۹ تا ۱۱ اینچی برای استفاده با هر دو دست طراحی شده اند.

توسعه پذیری

یکی از مزایای رایانه های رومیزی پشتیبانی از قابلیت ارتقا و به روزرسانی است. شما می توانید براحتی قطعات مختلف رایانه رومیزی خود را تعویض کرده و آنها را ارتقا دهید اما باتوجه به محدودیت های موجود در تبلت ها نمی توانید به ارتقای سخت افزاری آنها امیدوار باشید. در نتیجه باید هنگام خرید به موارد تاثیرگذار در عملکرد تبلت توجه داشته باشید. به عنوان مثال چنانچه تبلت موردنظرتان از حافظه جانبی پشتیبانی نمی کند شما هیچ گاه نمی توانید ظرفیت ذخیره سازی در آن را افزایش دهید و همیشه محدود به استفاده از ظرفیت محدود و اولیه آن خواهید بود. همچنین در صورتی که تبلت موردنظر شما از درگاه های اتصالی همچون یو اس بی پشتیبانی می کند باید توجه داشته باشید چه نوع تجهیزاتی به واسطه این درگاه قابل استفاده اند. توجه داشته باشید که پشتیبانی از درگاه یو اس بی به معنای پشتیبانی از تمام تجهیزات دارای قابلیت اتصال به این درگاه نیست.

 

 

کد امنیتی رفرش

همین حالا ما را لمس کنید


. آیا شما برای ایجاد پروژه جدید با ما آماده هستید ؟ خیلی خوب . از طریق ایمیل و شماره تماس با ما درمیان بگذارید
ما در اسر وقت به سفارش شما رسیدگی میکنیم

123-456-6789