گیــــلان تــایــپ


چگونه تلفن همراه خود را به یک اسکنر تبدیل کنیم؟ چند سال پیش وقتی در فیلم های پلیسی و جاسوسی شاهد استفاده از دوربین های کوچک برای عکسبرداری از اسناد و مدارک بودیم، خیلی تعجب می کردیم، ولی ا

تماشای جزئیات بیشتر

! ما میدانیم شما چه چیزی نیاز دارید


گیلان تایپ با همکاری تایپیست ها و مترجمان با تجربه سعی در این دارد که بهترین و با کیفیت ترین کار را برای کسانی که به ما اعتماد کرده اند در سریع ترین زمان ممکن تحویل داده و اعتماد بیشتری را کسب نماید. انجام کلیه خدمات تایپ و ترجمه با کمترین قیمت و در کمترین زمان ! متون خود را جهت تایپ و یا ترجمه از طریق ایمیل یا تلگرام ما که در منوی ارسال سفارش می باشد ارسال کنید.

! شروع کن

خدمات ما نسبت به شما


طرحی از جنس الماس

تمامی طراحی ما استاندارد بوده و با بهترین کیفیت عرضه میشود

ارسال سفارشات

ارسال سریع سفارشات شما کمتر از یک هفته

تغییر در طراحی

شما میتوانید بعد از سفارش خود تغییراتی در طرح خود ایجاد کنید

ساخته شده توسط عشق

تمامی محصولات ما تمام عشق ساخته شده اند

بانک مقاله و آموزش نکات ورد، word، آفیس
چگونه تلفن همراه خود را به یک اسکنر تبدیل کنیم؟

چگونه تلفن همراه خود را به یک اسکنر تبدیل کنیم؟

چند سال پیش وقتی در فیلم های پلیسی و جاسوسی شاهد استفاده از دوربین های کوچک برای عکسبرداری از اسناد و مدارک بودیم، خیلی تعجب می کردیم، ولی اکنون به لطف فناوری های جدید و استفاده از تلفن های همراه، این موارد بسیار عادی است و دیگر تعجب کسی را برنمی انگیزد، با این حال، شناسایی نرم افزارهای مناسب و قدرتمند باعث افزایش کاربری گجت ها و دستگاه های مشابه می شود. در این کارگاه در نظر داریم با هم نرم افزار قدرتمند Camscanner برای سیستم عامل اندروید را که از نرم افزارهای بسیار قوی اسکن تصاویر و اسناد از طریق تلفن همراه است، بررسی کرده و با طرز استفاده از امکانات آن آشنا شویم.

تهیه و نصب نرم افزار: ابتدا باید این نرم افزار را از اینترنت دریافت و پس از انتقال آن به حافظه گجت اندرویدی، آن را اجرا کنیم تا عملیات نصب شروع شود. عملیات نصب مانند دیگر نرم افزارهای اندرویدی ساده و فقط کافی است مراحل پیشنهاد شده را تائید کنیم تا نصب شود.

اجرای نرم افزار: پس از نصب نرم افزار با مراجعه به بخش برنامه های نصب شده گجت خود، آیکون نرم افزار که به صورت یک اسکنر است را پیدا و اجرا می کنیم.

تهیه یک اسکن جدید با استفاده از دوربین گجت: برای این کار باید آیکون دوربین را در قسمت پایین صفحه لمس کنیم. با این کار دوربین فعال شده و پس از تنظیم محدوده دلخواه از سند مورد نظر (با جابه جایی گجت) آیکون دیافراگم (وسطی) را لمس می کنیم تا تصویری از سند مورد نظر تهیه شود. توجه کنید لازم نیست حتما کادر دقیقی بسته شود و بخش مورد نظر دقیقا در داخل آن کادر قرار گیرد؛ زیرا در مرحله بعدی با استفاده از امکانات نرم افزار به صورت دقیق تری این کادربندی انجام می شود.

تائید یا لغو تصویر گرفته شده: پس از تهیه عکس در صورتی که تصویر ثبت شده دلخواه بود دکمه تائید را از قسمت پایین صفحه نمایش لمس می کنیم تا به مرحله بعدی برویم و در صورتی که تصویر تهیه شده مطابق خواسته ما نباشد، با لمس شکل ضربدر به مرحله قبلی باز می گردیم و دوباره مرحله یک را تکرار می کنیم تا بهترین حالت مورد نظر ثبت شود.

کادر بندی تصویر گرفته شده: معمولا هنگام اسکن یک سند، حاشیه های اضافی نیز همراه آن ثبت می شود که در این مرحله به صورت هوشمند کادر مناسب برای تصویر اسکن شده به وسیله نرم افزار معرفی می شود. این کادر را که به شکل مستطیلی و با هشت هندل در لبه های آن مشخص شده می توان در صورت نیاز با لمس هندل های کناری کادر، آن را به حالت دلخواه رساند، سپس علامت تیک را در پایین صفحه لمس می کنیم تا کادر بندی جدید اعمال شود.

تنظیم کیفیت اسکن: پس از تائید کادربندی تصویر پنجره تنظیم کیفیت تصویر اسکن شده ظاهر می شود که با تنظیم سه پارامتر کنتراست، نور و جزئیات تصویر می توان تصویر اسکن شده را در بهترین حالت ممکن برای ذخیره شده ارسال کرد. در این مرحله معمولا ارقام پیشنهادی نرم افزار در بهترین حالت ممکن بوده و بی نیاز به تغییر است و فقط با لمس علامت تیک در پایین صفحه آن را برای ذخیره شدن ارسال می کنیم. در این مرحله در صورت نیاز می توانیم نسبت به چرخش تصویر اسکن شده نیز در جهت دلخواه اقدام کنیم.

تنظیم حالت ذخیره سازی: تصویر اسکن شده به صورت پیش فرض با فرمت JPG ذخیره می شود و در صورت نیاز می توان پس از اتمام عملیات اسکن با لمس آیکون PDF در پایین صفحه، تصویر را به صورت PDF نیز ذخیره کرد.

ویرایش تصاویر: با توجه به ​ذخیره شدن تصویر اصلی تهیه شده و همراه تصویر ویرایش شده ، چنانچه پس از اتمام عملیات بخواهیم تغییراتی در تصویر اسکن شده ایجاد کنیم می توانیم با لمس آن تصویر و کمی مکث روی آن از منوی باز شده گزینه Re edit را انتخاب و مراحل ۵ و ۶ و ۷ را دوباره روی تصویر اعمال کنیم.

اشتراک گذاری تصویر: پس از اتمام مراحل ذکر شده در صورت نیاز به اشتراک گذاری تصویر می توانیم با لمس آیکون دوم از سمت راست (گزینه Share) آن را بلوتوث، ایمیل یا با سایر روش ها به اشتراک گذاشت.

مدیریت اسکن ها: هر مرحله اسکن در داخل یک مجموعه نگهداری شده و با باز کردن آن مجموعه می توانیم به تصاویر موجود در آن دسترسی داشته باشیم. توجه کنید چنانچه موضوعات مختلفی را برای اسکن در گروه های جدا تعریف کرده اید هنگام ایجاد یک اسکن جدید، ابتدا باید آن گروه را باز کرده سپس مراحل سه به بعد را انجام دهید؛ در غیر این صورت یک گروه جدید ایجاد شده و تصاویر داخل آن گروه قرار می گیرد. در صورت نیاز می توان با لمس و مکث روی یک تصویر و انتخاب گزینه Move آن را به گروه دلخواه دیگری منتقل کنیم. در صورت نیاز با لمس و مکث روی یک گروه نیز می توان با انتخاب گزینه Rename نام آن گروه را تغییر داد.

از دیگر ویژگی های قدرتمند این نرم افزار می توان به این موارد اشاره کرد:

۱ـ ایجاد اسکن های با کیفیت عالی در اندازه های مناسب

۲ـ امکان استفاده در شرایط خاص مثل نور کم و...

۳ـ سرعت و دقت بالا

۴ـ امکان تهیه خروجی و ارسال آن در حالات مختلف

۵ـ فشرده سازی تا بیشترین حد ممکن بدون افت کیفیت

۶ـ امکان نصب روی تبلت ها و تلفن های هوشمند

۷ـ امکان ایجاد فایل های PDF چند صفحه (چند تصویر در یک فایل PDF)

۸ـ امکانات ویرایشی قدرتمند

۹ـ امکان ارسال به Cloud

۱۰ـ امکان یادداشت گذاری برای هر تصویر اسکن شده

این نرم افزار در دو نسخه رایگان و حرفه ای ارائه شده، اما راستش را بخواهید نسخه رایگان آن به قدری امکانات مختلف دارد و قوی عمل می کند که فراتر از کاربردهای روزانه ماست.

 

 

کد امنیتی رفرش

همین حالا ما را لمس کنید


. آیا شما برای ایجاد پروژه جدید با ما آماده هستید ؟ خیلی خوب . از طریق ایمیل و شماره تماس با ما درمیان بگذارید
ما در اسر وقت به سفارش شما رسیدگی میکنیم

123-456-6789