گیــــلان تــایــپ


 آرامگاه دکتر معین + عکس موقعیت : آستانه اشرفیه، میدان دکترمعین، جنب کتابخانه   بیوگرافی  : دكترمحمد معين فرزند ابوالقاسم معين العلما به سال 1293 خورشيدي در رشت متولد

تماشای جزئیات بیشتر

! ما میدانیم شما چه چیزی نیاز دارید


گیلان تایپ با همکاری تایپیست ها و مترجمان با تجربه سعی در این دارد که بهترین و با کیفیت ترین کار را برای کسانی که به ما اعتماد کرده اند در سریع ترین زمان ممکن تحویل داده و اعتماد بیشتری را کسب نماید. انجام کلیه خدمات تایپ و ترجمه با کمترین قیمت و در کمترین زمان ! متون خود را جهت تایپ و یا ترجمه از طریق ایمیل یا تلگرام ما که در منوی ارسال سفارش می باشد ارسال کنید.

! شروع کن

خدمات ما نسبت به شما


طرحی از جنس الماس

تمامی طراحی ما استاندارد بوده و با بهترین کیفیت عرضه میشود

ارسال سفارشات

ارسال سریع سفارشات شما کمتر از یک هفته

تغییر در طراحی

شما میتوانید بعد از سفارش خود تغییراتی در طرح خود ایجاد کنید

ساخته شده توسط عشق

تمامی محصولات ما تمام عشق ساخته شده اند

بانک مقاله و آموزش نکات ورد، word، آفیس
عکس آرامگاه دکتر معین

 آرامگاه دکتر معین + عکس

موقعیت : آستانه اشرفیه، میدان دکترمعین، جنب کتابخانه

 

بیوگرافی  :

دكترمحمد معين فرزند ابوالقاسم معين العلما به سال 1293 خورشيدي در رشت متولد شد. دوره ابتدايي و اول دبيرستان را در رشت و بقيه را در تهران طي كرد. سپس در دانشكده ادبيات و دانشسراي عالي به تحصيل پرداخت. به سال 1313 ه‌. خورشيدي به اخذ دانشنامه موفق شد. در سال 1321 ه‌. ش‌. از دانشگاه تهران عنوان دكتراي ادبيات فارسي را به دست آورد. چندي دانشيار دانشگاه بود. سپس به استادي منصوب شد. دكتر محمد معين بنا به دعوت دانشگاههاي خارج به كشورهاي امريكا، شوروي، پاكستان، آلمان، فرانسه و تركيه مسافرت كرده و اكثراً بعد از سخنرانيهايي به تحصيل عنوان دكتراي افتخاري دانشگاههاي مذكور نايل مي‌شد . دكتر معين چندي عضو شوراي عالي فرهنگ بود . بعد به عضويت فرهنگستان ايران انتخاب شد . در سال 1345 خورشيدي رياست كميسيون ادبيات را در سمينار جهاني تاريخ و فرهنگ ايران بر عهده داشت. در سمينار بين المللي « سومر» دانشگاه هاروارد و كميته مجموعه كتيبه‌هاي ايراني و كميته تاليف فرهنگ پهلوي و انجمن خاورشناسان پاريس و انجمن فلسفي عضويت داشت. از دكتر معين در حدود بيست و سه جلد كتاب به جا مانده است كه از آن جمله‌اند.

تحليل هفت پيكر نظامي، حكمت اشراق و فرهنگ ايران، برگزيده نثر فارسي در دوره هاي سامانيان و آل بويه، برگزيده شعر فارسي دوره‌هاي طاهريان و صفايان و سامانيان، تصحيح و تحشيه برهان قاطع، فرهنگ فارسي و اعلان تاريخي و جغرافيايي در شش جلد و غيره.

از فعاليتهاي پر اهميت دكتر معين همكاري با علامه دهخدا در تنظيم لغتنامه دهخداست كه بعد از در گذشت آن مرحوم  بر حسب وصيتش ادامه كار وتنظيم فيشهاي چاپ نشده و طبع و نشر آن بر عهده دكتر معين قرار گرفت و هم چنين اجراي وصيت نيما يوشيج، شاعر معروف و پيشرو اشعار سبك نو بود كه دكتر معين را براي بررسي اشعار و نوشتجات و تنظيم و چاپ آن وصي خود نموده بود كه دكتر معين در هر دو مورد با كمال امانت به اجراي منظور آن شادروانان پرداخت ولي بيماري ممتد و اجل مهلت نداد كه كارهاي آغاز شده را به پايان رساند. او به سال 1350 ه‌. ش به روز سيزده تير ماه در تهران ديده فروبست، به گيلان انتقال يافت و در آستانه اشرفيه به خاك سپرده شد.

 

عکسهای در ادامه مطلب ...

 

عضویت شما در کمتر از 30 ثانیه
براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
کد امنیتی رفرش

همین حالا ما را لمس کنید


. آیا شما برای ایجاد پروژه جدید با ما آماده هستید ؟ خیلی خوب . از طریق ایمیل و شماره تماس با ما درمیان بگذارید
ما در اسر وقت به سفارش شما رسیدگی میکنیم

123-456-6789