گیــــلان تــایــپ


  مقاله گرافيك و تاریخچه آن در دنياي امروز گرافيك مفهوم عام و همه گير را دارا مي باشد امروز دنيا براي رسيدن به مفاهيم جديد از ابزار جديد سود مي جويد . رشد تكنولوژيك به رسانه هاي گرو

تماشای جزئیات بیشتر

! ما میدانیم شما چه چیزی نیاز دارید


گیلان تایپ با همکاری تایپیست ها و مترجمان با تجربه سعی در این دارد که بهترین و با کیفیت ترین کار را برای کسانی که به ما اعتماد کرده اند در سریع ترین زمان ممکن تحویل داده و اعتماد بیشتری را کسب نماید. انجام کلیه خدمات تایپ و ترجمه با کمترین قیمت و در کمترین زمان ! متون خود را جهت تایپ و یا ترجمه از طریق ایمیل یا تلگرام ما که در منوی ارسال سفارش می باشد ارسال کنید.

! شروع کن

خدمات ما نسبت به شما


طرحی از جنس الماس

تمامی طراحی ما استاندارد بوده و با بهترین کیفیت عرضه میشود

ارسال سفارشات

ارسال سریع سفارشات شما کمتر از یک هفته

تغییر در طراحی

شما میتوانید بعد از سفارش خود تغییراتی در طرح خود ایجاد کنید

ساخته شده توسط عشق

تمامی محصولات ما تمام عشق ساخته شده اند

مقاله گرافیک و تاریخچه آن
بانک مقاله و آموزش نکات ورد، word، آفیس
مقاله گرافیک و تاریخچه آن

 

مقاله گرافيك و تاریخچه آن


در دنياي امروز گرافيك مفهوم عام و همه گير را دارا مي باشد امروز دنيا براي رسيدن به مفاهيم جديد از ابزار جديد سود مي جويد . رشد تكنولوژيك به رسانه هاي گروهي كمك مي كند تا آنها را در شكل راديو ، تلوزيون در ابعاد و اشكال مختلف خود به رشد و ترقي بيشتري دست يابند اين ابزار جديد در بالابردن و كارايي توليدات صنايع و سطح آراء مردم و كمك به حفظ قانون و مسائل فرهنگي پيشگام حركتي نو هستند ، ما در قرن ارتباطات نيازمند شناخت و استفاده از ابزار و وسايلي هستيم كه در رسيدن به دنياي بهتر ما را راهنمايي كرده اند .
واژه گرافيك از مصدري يوناني به معناي نوشتن مي آيد . ريشه آن در اصل به معناي خراشيدن ( حك كردن ) است . البته گرافيك در زبان فرانسه به معناي منحني ونمودار خطي رياضي به كار مي رود .
لغت انگليسي و آلماني آن (Grapic formula ) است . از لحاظ رده بندي هنرها ، هنر گرافيك را شاخه اي از هنرهاي تجسمي پلاستيك (هنر قابل تغيير و تحول ) به شمار مي آورند.
در قديم نقاشي كردن و رسم كردن را نيز گرافيك محسوب مي كردند اما با ارائه تكنيكهاي چاپ و امكا نات تكثير و پديدۀ عكاسي ، گرافيك خود به صورت هنري جدا از تما مي هنرهاي چاپ ، نقاشي ، صنايع دستي عكاسي يا مجسمه سازي و سينما در آمد و البته مانند كمر بندي به دور همه هنرها و علوم بسته شده و امروزه تاثير مستقيم بسياري در زندگي انسان دارد و به راحتي مي توان گفت كه حتي در دورترين نقاط حتي انسانهايي كه به صورت زندگي مي كنند با گرافيك در ارتباط هستند .
به عبارتي گرافيكي زبان تصويري است كه براي ايجاد ارتباطي ديواري جهت انتقال پيامي خاص از نشانه هاي بصري بهره مي برد .
مي توان گفت كه گرافيك كاتاليزور فرهنگي است . عالي است كه مفاهيم گنگ را سهل الوصول مي كند و عامه فهم و در نهايت به صورت كاتاليزه و بسته بندي شده ارائه مي دهد .فرم و رنگ اساس گرافيك است كه وظيفه انتقال پيام را به عهده دارند.

كار گرافيكي به دليل موقعيت معمول خود در زندگي روزمره آنچنان مورد تامل قرار نمي گيرد كه يك اثر نقاشي و فرم در اثر گرافيكي به برقراري ارتباط بصري با مخاطب مي پردازد . كه از صراحتي خاص و عامي برخودار است و تفاوتش به لحاظ استفاده از فرم در اين نكته مشخص مي شود . در شكل امروزي گرافيك در خدمت تبليغات و زائيده بسط و توسعه جهان معاصر و تمدن تكنولوژيك است و اين تمدن سعي دارد جهان را يك قطبي كند به گرافيك كمك مي كند كه در همسويي با اين روند حركت كند . ميل باطني گرافيك به برقراري ارتباط بصري جهان ، ذائقه فرهنگي و سنتهاي اقوام مختلف قرار دارد كه تنها وسيلۀ مقاومت در برابر همسان سازي سليقه ها و تحريك و مطيع كردن ذائقه انسانها مي باشد . اين هنر بخشهاي گوناگوني را شامل مي شود . زبان ايجاز در تصوير و آشكاري كلام است و زباني مرئي و عيني كه چند سال اخير ابعادي جهاني يافته ، هنر گرافيك به عنوان هنر فاقد حواشي و اضافات كه مي تواند صريح ، سريع و كوبنده حروف و پيام خود را منتقل كند و هنگامي كه بار احساسي گرافيست احساس برتري بيابد . آنگاه اثر هنري خلق خواهد كرد . در غير اين صورت مي تواند به عنوان تكنيك تلقي شود و بنا به گفته فو كودا، گرافيست ژاپني «خلاقيت گرافيست و نقاش يكي است ولي يك طراح گرافيك بايد پيامي را منتقل كند كه يك نقاش چنين عملكردي ندارد. البته مي تواند انتقال دهد اما چنين رسالتي را بر دوش نمي كشد . »

 

دنباله مقاله در ادامه مطلب ...

 

عضویت شما در کمتر از 30 ثانیه
براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
کد امنیتی رفرش
 • پیشنهاد یک کسب کار هوشمندانه 1:25  , 1393/08/26

  با سلام خدمت شما

  این پیام احتمالا آینده ی تجاری شما را متحول خواهد کرد

  شما می توانید با حداقل سرمایه ی اولیه ،

  صاحب جامع ترین مرکز فروشگاهی و خدماتی شهرتان شوید

  جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت WWW.IBP24.ORG مراجعه نمایید

 • يک مرد 17:13  , 1393/08/25

  اگر تنها ترين تنها شوم باز هم خدا هست او جبران همه نداشته هاي من است ...

  ****

  پيش من هم بياين خوشحال ميشم

 • همین حالا ما را لمس کنید


  . آیا شما برای ایجاد پروژه جدید با ما آماده هستید ؟ خیلی خوب . از طریق ایمیل و شماره تماس با ما درمیان بگذارید
  ما در اسر وقت به سفارش شما رسیدگی میکنیم

  123-456-6789