گیــــلان تــایــپ


مومیایی‌های مصنوعی چرا قوم‌ها و تمدّن‌ها، مردگان خود را مومیایی می‌کردند؟ مومیایی کردن مصنوعی قبل از هر چیز دیگر علل مذهبی داشت. لیکن در کنار آن شکل ویژه‌ای از یاد

تماشای جزئیات بیشتر

! ما میدانیم شما چه چیزی نیاز دارید


گیلان تایپ با همکاری تایپیست ها و مترجمان با تجربه سعی در این دارد که بهترین و با کیفیت ترین کار را برای کسانی که به ما اعتماد کرده اند در سریع ترین زمان ممکن تحویل داده و اعتماد بیشتری را کسب نماید. انجام کلیه خدمات تایپ و ترجمه با کمترین قیمت و در کمترین زمان ! متون خود را جهت تایپ و یا ترجمه از طریق ایمیل یا تلگرام ما که در منوی ارسال سفارش می باشد ارسال کنید.

! شروع کن

خدمات ما نسبت به شما


طرحی از جنس الماس

تمامی طراحی ما استاندارد بوده و با بهترین کیفیت عرضه میشود

ارسال سفارشات

ارسال سریع سفارشات شما کمتر از یک هفته

تغییر در طراحی

شما میتوانید بعد از سفارش خود تغییراتی در طرح خود ایجاد کنید

ساخته شده توسط عشق

تمامی محصولات ما تمام عشق ساخته شده اند

مومیایی‌های مصنوعی
بانک مقاله و آموزش نکات ورد، word، آفیس
مومیایی‌های مصنوعی

مومیایی‌های مصنوعی

چرا قوم‌ها و تمدّن‌ها، مردگان خود را مومیایی می‌کردند؟

مومیایی کردن مصنوعی قبل از هر چیز دیگر علل مذهبی داشت. لیکن در کنار آن شکل ویژه‌ای از یاد بود مردگان و دلایل علمی نیز در مومیایی کردن اجساد نقش داشتند.

دلایل مذهبی بسیاری از قوم‌ها فقط هنگامی می‌توانستند ادامة حیات پس از مرگ را تصّور کنند، که جسد شخص متوفی سالم نگهداری می‌شد. مثلاً مصریان قدیم این گونه فکر می‌کردند. بنابراین خویشاوندان و اقوام شخص مرده با مومیایی کردن او یک وظیفة شرعی و دینی پرستاری و مراقبت از مرده را به جا می‌آوردند، زیرا آنها به این روش ادامة حیات عزیزان خود را در قبر و یا در دنیای دیگر تضمین می‌کردند.

یاد بود ویژه مردگان در قوم‌ها و قبایلی که بین آنها دلایل مذهبی برای مومیایی کردن اجساد وجود نداشت، گهگاه این ضرورت پیش می‌آمد، که بتوانند مردگان خود را پس از مرگ ببینند و آنها را ملاقات کنند. این موضوع بویژه برای انسان‌هایی که دارای معنا و ارزش فوق‌العاده نزد قوم خود بودند رواج داشته و هنوز هم رواج دارد. بدین طریق مثلاً یونانی‌ها، که معمولاً عادت داشتند اجساد مردگان خود را بسوزانند، جسد اسکندر کبیر (356 تا 323 قبل از میلاد) را مومیایی کردند، تا همیشه او را در میان خود بدانند. جسدِ او در عسل به حالت کنسرو درآمد و بعداً در شهری که به نام او «اسکندریه» نامیده شد، در یک تابوت شیشه‌ای دفن شد، تا هر کس که می‌خواست بتواند او را ببیند.

 

 

دنباله مقاله در ادامه مطلب ....

 

 

عضویت شما در کمتر از 30 ثانیه
براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
کد امنیتی رفرش

همین حالا ما را لمس کنید


. آیا شما برای ایجاد پروژه جدید با ما آماده هستید ؟ خیلی خوب . از طریق ایمیل و شماره تماس با ما درمیان بگذارید
ما در اسر وقت به سفارش شما رسیدگی میکنیم

123-456-6789