گیــــلان تــایــپ


ادبیات کودکان، روند رشد در جهان و ایران و انواع   روند رشد ادبیات کودکان در جهان مقدمه «ادبیات کودکان» پدیده‌ای است اجتماعی که روند رشد آن در طول تاریخ با تحول

تماشای جزئیات بیشتر

! ما میدانیم شما چه چیزی نیاز دارید


گیلان تایپ با همکاری تایپیست ها و مترجمان با تجربه سعی در این دارد که بهترین و با کیفیت ترین کار را برای کسانی که به ما اعتماد کرده اند در سریع ترین زمان ممکن تحویل داده و اعتماد بیشتری را کسب نماید. انجام کلیه خدمات تایپ و ترجمه با کمترین قیمت و در کمترین زمان ! متون خود را جهت تایپ و یا ترجمه از طریق ایمیل یا تلگرام ما که در منوی ارسال سفارش می باشد ارسال کنید.

! شروع کن

خدمات ما نسبت به شما


طرحی از جنس الماس

تمامی طراحی ما استاندارد بوده و با بهترین کیفیت عرضه میشود

ارسال سفارشات

ارسال سریع سفارشات شما کمتر از یک هفته

تغییر در طراحی

شما میتوانید بعد از سفارش خود تغییراتی در طرح خود ایجاد کنید

ساخته شده توسط عشق

تمامی محصولات ما تمام عشق ساخته شده اند

ادبیات کودکان، روند رشد در جهان و ایران و انواع
بانک مقاله و آموزش نکات ورد، word، آفیس
ادبیات کودکان، روند رشد در جهان و ایران و انواع

ادبیات کودکان، روند رشد در جهان و ایران و انواع

 

روند رشد ادبیات کودکان در جهان

مقدمه

«ادبیات کودکان» پدیده‌ای است اجتماعی که روند رشد آن در طول تاریخ با تحول دوران کودکی و نگرش به کودک پیوندی ناگسستنی دارد. مرور بر این روند هر چند اجمالی کمک می‌کند تا درک درستی از این پدیده و جایگاه آن در زندگی کودکان در هر عصر و دوره‌ای حاصل شود.

به عبارت دیگر «ادبیات کودکان همراه با تغییر در نگرش به دوران کودکی و ارزش‌های فرهنگی متحول شده است و از روی کتاب‌هایی که در هر دوره در اختیار کودکان قرار داشته است می‌توان به نگرش جامعه در آن زمان پی بُرد» (هاک، ۱۹۹۶، ص ۵۹). با انتخاب دو بخش کوچک از آثاری که به دو دوره تاریخی متعلق است و تجزیه‌وتحلیل آنها می‌توان به این نکته پی بُرد که جایگاه کودک در آن دوره‌ها چه بوده و چه ارزش‌های اخلاقی و اجتماعی بر آن جامعه‌ها حاکم بوده است و از این طریق است که می‌توان دو اثر را آیینه‌ای دانست که منعکس‌کننده تفاوت‌هایی است که در آن دو دوره وجود داشته است.

ادبیات هر نسل بر پایه ادبیات نسل‌های قبل از خود بنا شده است. کتاب‌های کودکان محصول زمانه خویشند. آنها را نمی‌توان بدون در نظر گرفتن شرایط اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی و حتی سیاسی همان زمان مورد سنجش قرار داد. در این فصل سعی می‌شود به اجمال به تحولات مقطعی مهمی که سبب دگرگونی ادبیات کودکان در جهان شد اشاره شود. لازم است یادآوری شود که بررسی تحولات در جهان به آثاری متکی است که گزارشگر این تحولات بوده‌اند.

 

دنباله مقاله  در ادامه مطلب ....

 

عضویت شما در کمتر از 30 ثانیه
براي نمايش ادامه اين مطلب بايد عضو شويد !
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد

اگر قبلا ثبت نام کرديد ميتوانيد از فرم زير وارد شويد و مطلب رو مشاهده نماييد !
کد امنیتی رفرش

همین حالا ما را لمس کنید


. آیا شما برای ایجاد پروژه جدید با ما آماده هستید ؟ خیلی خوب . از طریق ایمیل و شماره تماس با ما درمیان بگذارید
ما در اسر وقت به سفارش شما رسیدگی میکنیم

123-456-6789