گیــــلان تــایــپ


موضوع مقاله : رابطه سببیت با حقوق مدنی تعداد صفحات: 19 صفحه   چکیده مقاله هدف این تحقیق، بررسی رابطه سببیت با حقوق مدنی می باشد. اصطلاح تسبيب يا سبب به نحو صريح در نصوص

تماشای جزئیات بیشتر

! ما میدانیم شما چه چیزی نیاز دارید


گیلان تایپ با همکاری تایپیست ها و مترجمان با تجربه سعی در این دارد که بهترین و با کیفیت ترین کار را برای کسانی که به ما اعتماد کرده اند در سریع ترین زمان ممکن تحویل داده و اعتماد بیشتری را کسب نماید. انجام کلیه خدمات تایپ و ترجمه با کمترین قیمت و در کمترین زمان ! متون خود را جهت تایپ و یا ترجمه از طریق ایمیل یا تلگرام ما که در منوی ارسال سفارش می باشد ارسال کنید.

! شروع کن

خدمات ما نسبت به شما


طرحی از جنس الماس

تمامی طراحی ما استاندارد بوده و با بهترین کیفیت عرضه میشود

ارسال سفارشات

ارسال سریع سفارشات شما کمتر از یک هفته

تغییر در طراحی

شما میتوانید بعد از سفارش خود تغییراتی در طرح خود ایجاد کنید

ساخته شده توسط عشق

تمامی محصولات ما تمام عشق ساخته شده اند

بانک مقاله و آموزش نکات ورد، word، آفیس
دانلود مقاله رابطه سببیت با حقوق مدنی

موضوع مقاله : رابطه سببیت با حقوق مدنی

تعداد صفحات: 19 صفحه

 

چکیده مقاله

هدف این تحقیق، بررسی رابطه سببیت با حقوق مدنی می باشد.

اصطلاح تسبيب يا سبب به نحو صريح در نصوص قرآني و روايي نيامده است، اما برخي احاديثي نقل شده از طريق اهل سنت و شيعه دلالت بر مضمون اين قاعده دارد و «در کتب فقهي شيعه تا چند قرن نشاني از اين اصطلاح را نمي بينيم. البته اگر به قديمي ترين کتب فقهي شيعه مراجعه کنيم خواهيم ديد همان مسائلي که بعد¬ها تحت عنوان صور مختلف تسبيب در مباحث فقهي و حقوقي مورد بحث قرار مي گيرد، در کتب قديمي بدون ذکر عنوان مباشر يا تسبيب مطرح شده است. عنوان تسبيب و مباشر از قرن پنجم به بعد بين فقهاء مطرح و در کتب فقهي شان مستقلاً مورد بحث قرار گرفته است، دليل اين امر اين است که کتب فقهي اوليه نوعاً بر اساس متون روايات بوده است ».

بحث سبب، به لحاظ فقهي و حقوقي، مشترک بين حقوق کيفري و مدني مي باشد، يعني هم در حقوق مدني مطرح است مانند جايي که سبب و مباشر يا چند سبب باعث اضرار به غير شده باشد، و هم در حقوق کيفري مثل اجتماع سبب و مباشر، اجتماع اسباب که موجب ورود صدمه به ديگري و يا موجب تلف او شده باشد.

 

دانلود مقاله

 

در صورت خرابی لینک اطلاع دهید

 

کد امنیتی رفرش

همین حالا ما را لمس کنید


. آیا شما برای ایجاد پروژه جدید با ما آماده هستید ؟ خیلی خوب . از طریق ایمیل و شماره تماس با ما درمیان بگذارید
ما در اسر وقت به سفارش شما رسیدگی میکنیم

123-456-6789